czlonek teppfa

slajd 1 - Profil

Polskie Stowarzyszenie

Producentów Rur i Kształtek z Tworzyw Sztucznych

slajd 1 - Profil
Slajd 2 - cele

Główną ideą Stowarzyszenia

jest prowadzenie działalności integrującej środowisko wytwórców rur i kształtek

Slajd 2 - cele
slajd 3 - cele

Celem Stowarzyszenia

jest upowszechnianie rur i kształtek z tworzyw sztucznych

slajd 3 - cele
slajd 4 - znak dobry wybór

Znak "Dobry Wybór"

slajd 4 - znak dobry wybór
slajd 5 - publikacje

Publikacje, informacje techniczne

Konferencje i seminaria branżowe

slajd 5 - publikacje
Slider.png
Slider.png
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow

Stowarzyszenie TEPPFA opracowało interaktywny kalkulator ugięć rur tworzywowych układanych w gruncie, zaprojektowany w celu dokładnego i stosunkowo łatwego obliczania długotrwałego ugięcia i odporności na wyboczenie (buckling) rur z tworzyw sztucznych układanych w gruncie.
TEPPFA zakłada, że kalkulator może stać się bardzo popularnym narzędziem, w szczególności ze względu na szeroki obszar zastosowań i rosnący popyt na rury grawitacyjne (non-pressure) z tworzyw sztucznych o średnicy powyżej 1000 mm.

Niezbędne obliczenia zostały wykonane na podstawie szeroko zakrojonych prac Jana Molina, szwedzkiego eksperta w dziedzinie rur z tworzyw sztucznych. Obecnie dostępne są dwa interaktywne kalkulatory; jeden dla rur z tworzyw sztucznych o średnicy poniżej 1000 mm, drugi dla rur z tworzyw sztucznych o średnicy powyżej 1000 mm. Kalkulatory te znacznie pomogą osobom zaangażowanym w projektowanie i instalację grawitacyjnych systemów rurowych, zapewniając bardzo dokładne oceny wymagań dotyczących obciążenia po wprowadzeniu informacji o rurze. Kalkulatory są szybkie, dokładne i łatwe w obsłudze, a co najistotniejsze są dostępne online dla użytkowników za pośrednictwem strony internetowej TEPPFA (możliwość wydruku wyniku przeprowadzonych obliczeń).

Raport Jana Molina, zatytułowany "Projektowanie rur PE i PP o dużych średnicach układanych w gruncie bez ciśnienia wewnętrznego" (Design of large diameter buried PE and PP pipes without internal pressure), został opracowany na zlecenie TEPPFA i uwzględnia poprzedni projekt dotyczący rur układanych w gruncie, który dostarczył obszernej wiedzy od ekspertów z branży rur z tworzyw sztucznych. Raport jest dostępny na stronie internetowej TEPPFA tutaj.

Ze względu na szybko rosnące zainteresowanie stosowaniem rur z tworzyw sztucznych o średnicy powyżej 1000 mm, pojawiła się potrzeba stworzenia szybkiej i niezawodnej metody do obliczeń strukturalnych tych rur*, europejscy eksperci opracowali interaktywne narzędzie obliczeniowe. Jest ono dostępne na stronie internetowej TEPPFA tutaj.

Narzędzie będzie również dostępne na stronach internetowych kilku firm członkowskich TEPPFA i będzie uwzględniać średnice nominalne rur zgodnie z normą europejską EN 13476: "Systemy rurowe z tworzyw sztucznych do podziemnego bezciśnieniowego odwadniania i kanalizacji - Systemy rurowe o ściankach strukturalnych".

TEPPFA-BPC_news-graphic_900x600px_72.jpg


Pokaż wszystkie
Posiedzenia Zarządu
Walne Zebranie

Członkowie Stowarzyszenia